Fiskalna blagajna

Ali je mogoče prodati blagajno? Možno pa je le, kako se bo neregistriral in ponavadi preko storitvenega podjetja določenega proizvajalca, ker so samo zainteresirani za nakup rabljenih blagajn, poceni in davčne blagajne pa najdete na pooblaščenih temah določenega proizvajalca. Še vedno lahko dodelimo blagajno za razrez. Če pa so mehanizmi iz blagajne zelo koristni, je dovolj močna, da jo proda svojemu podjetju.

V predpisih o registracijskih bonih ni izrecnih predpisov, ki bi se nanašali na postopke davkoplačevalcev s finančnimi blagajnami pri uspešnem zaključku gospodarskega izvajanja, ki ga je izvedel. Nobena od veljavnih predpisov ne prepoveduje davkoplačevalcem, da proda rabljeno blagajno, ki je njena značilnost. Enako stališče je v posameznih vlogah, ki je bilo zabeleženo 23. avgusta 2012, ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, v katerem je direktor Finančne zbornice v Bydgoszczu izjavil, da je po umiku registrskih blagajn iz zemlje in vseh formalnosti določeno V skladu z zakonskimi določbami je odlok z blagajno urejen na vprašanje davčnega zavezanca. To ne povzroča ovir, ki bi preprečevala fizično uničenje ali ponovno prodajo fizične blagajne v drugem delu. In na delovnem mestu se zdi, da nihče, razen proizvajalca, ne kupuje rabljene blagajne. Zato jo prinaša dejstvo, da je sklad za zaznavanje instrument specifičnega namena, njegova oblika, delovanje in možnost, da ga uporabi davčni zavezanec, pa so natančno zapisani v predpisih, ki jih pokrivajo kreditne zadruge. Glede na množico teh predpisov lahko prodajo blagajn registrirajo samo pooblaščeni svetovni proizvajalci in subjekti, ki poslujejo v okviru pridobitve ali uvoza blagajn znotraj Skupnosti, ki imajo potrditev predsednika osrednjega urada za ukrepe, da blagajne, ki jih ponujajo, izpolnjujejo funkcije, ki so registrirane v čl. 111 par. 6a in merila ter pogoje, ki jih morajo izpolnjevati. Če torej želi davčni zavezanec prodati blagajno drugega dela, bi bilo pozitivno, če bi o tej odločitvi razpravljali s pravo blagajno, ki bo ocenila, ali ta znesek ustreza zahtevam, registriranim v razrešnici DDV, in po potrebi namestiti nov fiskalni modul.